Negatív, és pozitív számokkal való műveletek? (lejjebb)


mínusz - mínusz=?

mínusz - plusz=?

plusz-mínusz=?

mínusz×mínusz=?

mínusz×plusz=?

mínusz÷mínusz=?

plusz÷mínusz=?

mínusz÷plusz=?


(ha nem egyértelmű:

mínusz=negatív szám, plusz=pozitív szám , és a kérdőjelet kéne megválaszolni azzal,hogy a végeredmény negatív,vagy pozitív-e.lásd: mínusz+mínusz=plusz)

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!


2011. okt. 9. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ha azonos, akkor +, ha különbözik, akkor -.

Ezen elv alapján:

+

-

-

+

-

+

-

-

2011. okt. 9. 11:05
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

mégse...

mínuszból mínusz az mínusz

mínuszból plusz az mínusz

pluszból mínusz az plusz

mínusz × mínusz az plusz

mínusz × plusz az mínusz

mínusz osztva mínusz az plusz

plusz osztva mínusz az mínusz

mínusz osztva plusz az mínusz

2011. okt. 9. 11:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb mint gondolnád :) Zárójelbe írom a számokat, hátha jobban megérted :)

pl. (-1)-(-2)= (ha a zárójel előtt mínusz van, akkor a zárójelben lévő számok előjele megváltozik) -1+2=1

-1-(+2) = -1-2 = -3 (itt is mínusz volt a zárójel előtt, ezért a + mínuszra változik)


A szorzásnál és osztásnál pedig érvényes, hogy:

ha mindkét szám azonos előjelű, akkor +

Ha számok ellentétes előjelűek, akkor mínusz

pl.:

(-1)*(-6) = 6

(-1)*(6) = -6


Remélem tudtam segíteni :)

2011. okt. 9. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

negatív - negatív= lehet negatív, nulla vagy pozitív

negatív - pozitív= negatív

pozitív-negatív=pozitív

negatív×negatív=pozitív

negatív×pozitív=negatív

negatív÷negatív=pozitív

pozitív÷negatív=negatív

negatív÷pozitív=negatív

2011. okt. 9. 11:13
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,ötös lett a TZ-m.

Ez ugyan hatodikos anyag,de mi most ismétlőt írtunk így gimnázium hetedik osztályában.

Köszönöm,tényleg!:)

2011. okt. 10. 18:56
 6/8 anonim válasza:
Az előző válaszokban van hiba. Mínusz bólintott mínusz az lehet plusz is, meg mínusz is. Sőt, akár nulla is lehet. Pl.: (-2)-(-1)=-1 mert a mínusz jel előtti műveletjel megfordul, azaz az elentettjére változik. De viszont ha (-1)-(-1) et vonunk ki, az 0. Mert (-1)+1=0 És lehet
2017. szept. 10. 23:20
 7/8 anonim válasza:
Én az előző válaszoló vagyok. (6/6) ott tartottam, hogy mikor lehet mínuszból mínusz plusz, csak véletlen elküldtem. Szóval akkor lehet mínuszból mínusz plusz, ha az első szám, amiből kivonunk, kisebb mint a mínusz szám, amit kivonunk belőle. Pl.: (-1)-(-2)=1. Köszönöm hogy végigolvastad, remélem tudtam segíteni!
2017. szept. 10. 23:23
 8/8 anonim válasza:
74%

Mindenki rosszul írja!!!

Úgy van ha negatívból kivonunk egy negatívat akkor egyértelműen vagy nulla lesz vagy pedig egy pozitív szám lesz mert: (-1)-(-2)= (-1)+(+2)= (tehát:) 2-1=1 a Válasz : +1


Ha pozitív meg pozitív akkor pozitív lesz!

Ha negatív meg negatív akkor az előjelük "helycserés hadműveleten" megy át mert az lesz hogy negatívból pozitív: (-3) + (-4) = (-3) - (+4) = +1!

2017. nov. 26. 10:33