SOS! Hogy van a zárójelfelbontás és a műveletek negatív számokkal?

Pl. (3x+1)(4x-5)-(6x-11)(2x-7)=24 Lécci pontosan hogy mit miért hogyan. Köszi
2010. jún. 8. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

minden tagot minden taggal:

( 12 x2 -15x +4x -5 )-(12 x2 -42 x -22 x + 77)=

12 x2 -15x +4x -5- 12 x2 +42 x+ 22x -77=


0 x2+ 53 x - 106= 0 (itt a 24-et átvittem a másik oldalra)


53 x = 106

x=2


(remélem nem számoltam el, bár szép kerek az eredmény, úgyh valószínülegnem :) )

2010. jún. 8. 18:03
 2/2 anonim válasza:
100%

Először is kezded az első két zárójellel.

(3x+1)(4x-5)= Minden tagot szorzol minden taggal.

Így csináld: 3x*4x + (-5)*3x+ 4x (-5)*1 = 12x2 - 15x + 4x -5 = 12x2 - 11x - 5


Az a lényeg hogy veszed az első zárólejet. Az első zárójel első tagjával megszorzod a másik zárójel első, majd második tagját. Ezután Az első zárójel második tagját is beszorzod a második zárójel mindkét tagjával. Végül összevonod, amit össze lehet (pl négyzetesek, x-ek... stb).

Ha ez megvan, ugyanígy megcsinálod a másik két zárójelet is. (Ne foglalkozz az első két zárójel és a második két zárójel közti műveletjellel, az később lesz fontos.)


Tehát megvan a második két zárójel eredménye is.

Ezután a kapott eredmények közé felírod azt a műveleti jelet, ami az első két és a mádosik két zárójel közt volt.

Itt jönnek a negatívod számok.


Legkönnyebben így tudom leírni:


-1+1=0

-1-1=-2

1-1=0

-1-(-1)= 0 ---> ha minuszból vonsz ki minuszt, az olyan, mintha hozzáadnád, tehát ha minusz számot vonsz ki, azt add hozzá a számhoz.

-1 + (-1)= -2 ---> ha minusz számot adsz hozzá másik számhoz, az olyan mintha kivonnád, tehát ha minusz számot adsz hozzá valamihez, azt ki kell vonni a másik számból.


-1*-1 = 1 --> minusz szorozva minusszal = pozitív szám

+1 * -1 = -1 -->minusz szorozva plusszal = negatív szám lesz

(Az osztás ugyanez)

2010. jún. 8. 18:04