Megoldanátok a matematika feladatomat?


Hány liter 100%-os narancslevet adjunk 1,8liter 30%-os narancsléhez,hogy 50%-os narancslevet kapjunk?

Előre is köszönöm.

Magyarázzátok is el ha lehet.


2012. nov. 3. 09:54
 1/1 anonim ***** válasza:

100%-os N-ből veszel X mennyiséget. Ehhez hozzáadod az 1,8 l 30 %-os N-t. Értelemszerű, hogy az új oldat tömege a kettő összege lesz, ezért (X+1,8) ami 50%-os


Tehát az egyenlet:


X*100 + 1,8*30 = (X+1,8)*50

100x + 54 = 90 + 50x

50x = 36

x = 36/50 = 18/25 = 0,72


0,72 liter 100 %-os narancslevet kell hozzáadni.

2012. nov. 3. 12:41