Hány liter 100%-os narancslevet adjunk 1,8liter 30%-os narancsléhez,hogy 50%-os narancslevet kapjunk?
Előre is köszönöm.
Magyarázzátok is el ha lehet.
2012. nov. 3. 09:54
1/1 anonim válasza:
100%-os N-ből veszel X mennyiséget. Ehhez hozzáadod az 1,8 l 30 %-os N-t. Értelemszerű, hogy az új oldat tömege a kettő összege lesz, ezért (X+1,8) ami 50%-os
Tehát az egyenlet:
X*100 + 1,8*30 = (X+1,8)*50
100x + 54 = 90 + 50x
50x = 36
x = 36/50 = 18/25 = 0,72
0,72 liter 100 %-os narancslevet kell hozzáadni.