2 permetezőgép együttes munkával 12óra alatt permetezte volna be a szőlőt.8órai munka után az egyik gépet elirányították, a másik további 7óra alatt fejezte be a permetezést. Hány óra alatt végzett volna a permetezéssel egy-egy gép egyedül dolgozva?

2012. nov. 2. 15:25
 1/1 BKRS ***** válasza:

7 óra alatt együtt 7/12 részt permeteztek le,

vissza volt még 5/12 rész.

5/12 részt a masik gép 8 óra alatt fejezte be,

tehát 1/12 részt 8/5 óra alatt tud egyedül lepermetezni,

vagyis az egészhez 12*8/5 = 96/5 = 19 óra 12 percre lett volna szüksége.

A második gép 1 óra alatt a terlet 5/96-od részét permetezi le,

az első meg mondjuk x részét.

együtt 1 óra alatt x+5/96 részt permeteznek le.

12*(x+5/96) = 1

x = 1/12 - 5/96 = 8/96-5/96 = 3/96 = 1/ 32

Egy óra alatt 1/32 résszel végez, akkor az egészhez 32 órára van szüksége.

2012. nov. 2. 18:11