1. A vezetőben 25mA-es erősségű áram folyik. Mekkora az 1 óra alatt átáramló elektronok együttes töltése? 2. Egy vezetékben 5 A az áram erőssége. Mennyi idő alatt halad át a vezetékben a 100 C töltés?

Előre is köszi a segítséget :)
2012. okt. 2. 16:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

1) Definíció szerint 1 coulomb az 1 amper áramerősségnél 1 másodperc alatt átáramló töltés.

Vagyis 1 C = 1 A·s

Képlettel: Q = I·t

Q = 25 mA · 3600 s = 25·3,6 A·s = 25·3,6 C


2)

I = 5 A

Q = 100 C

t = ?

---

Tudjuk, hogy Q = I·t, a többit rád bízom :)

2012. okt. 2. 18:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,közben rájöttem :)
2012. okt. 2. 20:51