Előre is köszi a segítséget :)2012. okt. 2. 16:07
1/2 bongolo válasza:
1) Definíció szerint 1 coulomb az 1 amper áramerősségnél 1 másodperc alatt átáramló töltés.
Vagyis 1 C = 1 A·s
Képlettel: Q = I·t
Q = 25 mA · 3600 s = 25·3,6 A·s = 25·3,6 C
2)
I = 5 A
Q = 100 C
t = ?
---
Tudjuk, hogy Q = I·t, a többit rád bízom :)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,közben rájöttem :)
2012. okt. 2. 20:51