Pontosabban leírva a félreértések elkerülése végett:


√3*(√6+√24) és az egész osztva négyzetgyök kettővel. (Továbbiakban mindig így veszem figyelembe, bár csak a legvégén számolok vele)


Én így számoltam:


√3*√6+√3*√24 /√2

√18+√72 /√2

√2*√3*√3+√2*√2*√2*√3*√3 /√2

√2*√9+√4*√2*√9 /√2

√2*3+2*√2*3 /√2

3√2+6√2 /√2

9√2 /√2

9


Jól számoltam? Ha nem, mit rontottam el?


2012. okt. 29. 12:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az eredmény jó. gyök(3*6/2)+gyök(3*24/2)=gyök(9)+gyök(36)=3+6=9
2012. okt. 29. 12:14
 2/3 Radványi Patrik ***** válasza:

Jól számoltál, bár szerintem egy kicsit túlbonyolítottad. :)

De persze ez is jó

2012. okt. 29. 12:21
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ellenőrzést :)
2012. okt. 29. 13:14