Hogyan számoljam ki?
Segítene valaki?
2012. okt. 19. 12:09
1/5 anonim válasza:
Tagold jobban. Például '6 az ötödiken' = 6^5 vagy pedig '3 a tizenkettediken' = 3^12
2/5 A kérdező kommentje:
Jó rendben tagolom:
7 a negyediken -x ediken =1 a másik pedig : 2 a másodikon mínusz x-ediken =egy-ketted
remélem így már értelmezhető
2012. okt. 19. 14:22
3/5 A kérdező kommentje:
7^4^-x=1 a második pedig 2^2^-x=1/2
így gondoltad?
2012. okt. 19. 14:36
4/5 anonim válasza:
a) 7^4^-x=1
7^(-4x)=1
7^(-4x)=7^0
-4x=0 (exponenciális függvény monotonitása miatt)
x=0
b) 2^2^-x=1/2
2^(-2x)=1/2
2^(-2x)=2^(-1)
-2x=-1 (exponenciális függvény monotonitása miatt)
2x=1
x=1/2
5/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a gyors válaszért :-)
2012. okt. 19. 15:24