Nemértem Gábor kérdése:

A feladatok a következők: 7 a 4. en -x =1 2 a 2. en -x =1/2-ed Hogyan kell kiszámolni, mennyi lesz az eredmény?


Hogyan számoljam ki?

Segítene valaki?


2012. okt. 19. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Tagold jobban. Például '6 az ötödiken' = 6^5 vagy pedig '3 a tizenkettediken' = 3^12
2012. okt. 19. 13:27
 2/5 A kérdező kommentje:

Jó rendben tagolom:

7 a negyediken -x ediken =1 a másik pedig : 2 a másodikon mínusz x-ediken =egy-ketted



remélem így már értelmezhető

2012. okt. 19. 14:22
 3/5 A kérdező kommentje:

7^4^-x=1 a második pedig 2^2^-x=1/2



így gondoltad?

2012. okt. 19. 14:36
 4/5 anonim ***** válasza:

a) 7^4^-x=1

7^(-4x)=1

7^(-4x)=7^0

-4x=0 (exponenciális függvény monotonitása miatt)

x=0



b) 2^2^-x=1/2

2^(-2x)=1/2

2^(-2x)=2^(-1)

-2x=-1 (exponenciális függvény monotonitása miatt)

2x=1

x=1/2

2012. okt. 19. 15:17
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet a gyors válaszért :-)
2012. okt. 19. 15:24