2012. okt. 26. 18:49
1/2 bongolo válasza:
120 kétharmada 80. Ennyi volt a 2-vel vagy 3-mal oszthatók száma. Ebben viszont benne vannak azok is, amik mindkettővel oszthatók!
56 darab 2-vel osztható, ebben is benne vannak a 6-tal oszthatók is.
44 darab 3-mal osztható, ebben is benne vannak a 6-tal oszthatók is.
56+44 = 100, ebben benne vannak a 2-vel és 3-mal oszthatók, és a 6-tal oszthatók duplán vannak benne!
A 100 20-szal nagyobb, mint a 80, tehát 20 darab 6-tal osztható volt.
Ha most még nem tiszta a dolog, ellenőrizzük:
56-20 = 36 darab csak 2-vel osztható
44-20 = 24 darab csak 3-mal osztható
20 darab 2-vel és 3-mal is osztható.
36+24+20 = 80 darab 2-vel, 3-mal vagy mindkettővel osztható, ez jó lett.
Még az a kérdés, hogy hány olyan volt, ami egyikkel sem osztható, hát az 120-80 = 40.
2/2 Tom Benko válasza:
Card(A\cup B)=Card(A)+Card(B)-Card(A\cap B)