Erre a matekpéldára mi a megoldás?

[link]
2012. okt. 28. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
összesen 15 lehetőség van, csak rajzold le hogy mik azok és kész.
2012. okt. 28. 22:17
 2/6 bongolo ***** válasza:

Ezek a párok lehetnek:

2·SP, 3·SZ, 1·PP, 6·PZ, 3·ZZ

Már tényleg csak össze kell számolni az eseteket.

pl. (a):

P(B | nem A) = P(legalább 1 piros vagy egyik sem sárga) = (2+1+6+3)/15 = 12/15

2012. okt. 29. 00:29
 3/6 A kérdező kommentje:
nemjó a 12/15
2012. okt. 29. 09:19
 4/6 bongolo ***** válasza:
Próbáltad a 12/15 = 4/5-öt is?
2012. okt. 29. 20:28
 5/6 bongolo ***** válasza:

Hülye vagyok, a függőleges vonalról hirtelen azt hittem, hogy számítógép programozásban vagyunk, ott jelent vagy-ot. Itt azt jelenti, hogy feltételes valószínűség.


"nem A" = "egyik sem sárga", ez a feltétel. Ez ezeknél teljesül:

1·PP, 6·PZ, 3·ZZ

10 eset.

"B" = "legalább 1 piros" ezek közül ennyiszer teljesül:

1+6

Vagyis a valószínűség 7/10

2012. okt. 29. 21:07
 6/6 A kérdező kommentje:
igen így már jó :)
2012. okt. 30. 13:09