Egy kísérlethez tartozó eseménytér 5-elemű. Adott az elemi események valószínűsége: P (1) =P (2) =0. 05 P (3) =P (4) =0.15 P (5) =0.6 Ha: A ={ 2 vagy 1 bekövetkezik} B ={ 2,5, vagy 4 bekövetkezik} C ={ 3 nem következik be}?

P(A)= ? P(B)= ? P(C)= ?
2012. okt. 27. 18:49
 1/2 bongolo ***** válasza:

Az öt esemény valószínűségének az összege 1, ez idáig jó (vagyis tényleg ez a teljes eseménytér).

Az események közül az egyik következhet csak be egyszerre. Ilyenkor nagyon egyszerű a helyzet:

P(A) = P(1 vagy 2) = P(1) + P(2)

P(B) hasonlóképpen

P(C) = P(nem 3) = 1 − P(3)


Ha nem muszáj, nem akarok hosszan magyarázni, remélem, érted ennyi példából. Ha nem, szólj.

2012. okt. 27. 23:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Érhetö.köszönöm szépen ! :)
2012. okt. 27. 23:49