P(A)= ? P(B)= ? P(C)= ?2012. okt. 27. 18:49
1/2 bongolo válasza:
Az öt esemény valószínűségének az összege 1, ez idáig jó (vagyis tényleg ez a teljes eseménytér).
Az események közül az egyik következhet csak be egyszerre. Ilyenkor nagyon egyszerű a helyzet:
P(A) = P(1 vagy 2) = P(1) + P(2)
P(B) hasonlóképpen
P(C) = P(nem 3) = 1 − P(3)
Ha nem muszáj, nem akarok hosszan magyarázni, remélem, érted ennyi példából. Ha nem, szólj.
2/2 A kérdező kommentje:
Érhetö.köszönöm szépen ! :)
2012. okt. 27. 23:49