Sined23 kérdése:

Mennyi az alábbi események valószínűsége? A={4 vagy 1 bekövetkezik} B={4,3 vagy 5 bekövetkezik} C={2 nem következik be}


Egy kísérlethez tartozó eseménytér 5-elemű. Adott az elemi események valószínűsége:


P(1)=P(2)=0.1

P(3)=P(4)=0.15

P(5)=0.5


2012. okt. 10. 19:51
 1/1 bongolo ***** válasza:

A={4 vagy 1 bekövetkezik}

P(A) = P(4)+P(1)


B={4 vagy 3 vagy 5 bekövetkezik)

P(B) = P(4)+P(3)+P(5)


C={2 nem következik be}

P(C) = 1 - P(2)

2012. okt. 10. 21:54