Egy kísérlethez tartozó eseménytér 5-elemű. Adott az elemi események valószínűsége:
P(1)=P(2)=0.1
P(3)=P(4)=0.15
P(5)=0.5
2012. okt. 10. 19:51
1/1 bongolo válasza:
A={4 vagy 1 bekövetkezik}
P(A) = P(4)+P(1)
B={4 vagy 3 vagy 5 bekövetkezik)
P(B) = P(4)+P(3)+P(5)
C={2 nem következik be}
P(C) = 1 - P(2)