2012. okt. 12. 10:20
2/4 A kérdező kommentje:
20?Hogy jött ki?
2012. okt. 12. 10:42
3/4 anonim válasza:
A vas atomtömege 55,875 g/mol.. Tehát 14 gramm vas 0,25 mol. 1 mol anyagban 6*10^23 atom van, tehát 0,25 molban ennek a negyede, ami 1,5*10^23 atom. A vas rendszáma 26, tehát egy atomban van 26 proton, 26 elektron, ahogy azt már korábban írtam a vas atomtömege 55,875 ~ 56 ebből kivonjuk a protonok számát 56-26=30, tehát 30 neutron van benne. Ebből következik, hogy 1,5*10^23 atomban van 26*1,5*10^23 proton + 26*1,5*10^23 elektron + 30*1,5*10^23 neutron = (39+39+45)*10^23 elemi részecske, tehát 123*10^23 elemi részecske van 14 g vasban.
4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!!!!!!!!!
2012. okt. 12. 11:03