Az egyenlet: x/3= 7-2x..:/
Az x harmadot hogy ábrázoljam? Ennyi a gondom:/
2012. okt. 25. 16:01
1/1 BKRS válasza:
Az x/3 az egy olyan egyenes, ami az origó keresztül megy és amíg 3 egységet halad jobbra addig 1-et megy felfelé.
Az ábrázoláshoz helyettesíts be mondjuk ilyen értékeket mint:
Ha x=3, y = 3/3 = 1
ha x=0, y = 0/3 = 0
ha x=-3, y= -3/3 = -1
ábrázold a pontokat és kösd össze őket egy egyenessel
A másik egyenes esetén y=7-2x
ha x=3, y=7-2*3 = 1
ha x=0, y=7-2*0=7
ha x=-3, y=7-2*(-3) = 7+6 = 13
Megint ábrázold a pontokat és kösd össze őket egy egyenessel,
nézd meg, hogy a két egyenesed hol metszi egymást.