Az egyenlet: x/3= 7-2x..:/

Az x harmadot hogy ábrázoljam? Ennyi a gondom:/



2012. okt. 25. 16:01
 1/1 BKRS ***** válasza:

Az x/3 az egy olyan egyenes, ami az origó keresztül megy és amíg 3 egységet halad jobbra addig 1-et megy felfelé.

Az ábrázoláshoz helyettesíts be mondjuk ilyen értékeket mint:

Ha x=3, y = 3/3 = 1

ha x=0, y = 0/3 = 0

ha x=-3, y= -3/3 = -1

ábrázold a pontokat és kösd össze őket egy egyenessel


A másik egyenes esetén y=7-2x

ha x=3, y=7-2*3 = 1

ha x=0, y=7-2*0=7

ha x=-3, y=7-2*(-3) = 7+6 = 13

Megint ábrázold a pontokat és kösd össze őket egy egyenessel,

nézd meg, hogy a két egyenesed hol metszi egymást.

2012. okt. 25. 17:24