Láda tömege 50kg, vízszintes irányú 200N nagyságú erő hat. A súrlódási együttható értéke 0,25. Mekkora a láda mozgását fékező súrlódási erő, mekkora a láda gyorsulása, mekkora lesz a láda sebessége 3s múlva, és mennyi munkavégzés történt?

Első 3 feladatot sikerült megoldanom, viszont a munka kiszámítása nem akar összejönni. Kérem aki esetleg tudná a megoldást vezesse le.
2012. okt. 20. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Az első három feladat ha kész van, akkor a gyorsulásból, sebességből és az időből tudsz utat számolni a megadott képlettel. A munka az erő és az erő irányában megtett út szorzata.
2012. okt. 20. 19:00
 2/2 A kérdező kommentje:
Közben rájöttem, de azért köszi a segítséget! :)Az alábbi képlettel kellett számolni: s=a/2*t^2, majd W=F*s
2012. okt. 20. 19:28