Trigonometrikus egyenlet 11. osztály. Hogyan kell megoldani?

cos18x=sin(2x+2∏/3)
2012. okt. 20. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:

cos (18x) = sin(π/2-18x) behelyettesítésével a

sin(π/2-18x)=sin(2x+2π/3) egyenletet kapod.

A sinust egyszerűen nem dobhatod el.

π/2-18x=2x+2π/3 (I) nem adja ki az összes megoldást.

Vannak még a

(π/2-18x)+(2x+2π/3)=π is (II), sőt

π/2-18x=2x+2π/3+2kπ eset (III) és

(π/2-18x)+(2x+2π/3)==2k+1)π

megoldandó egyenlet (IV) is, ahol k egész szám.

2012. okt. 20. 16:39