cos18x=sin(2x+2∏/3)2012. okt. 20. 12:16
1/1 anonim válasza:
cos (18x) = sin(π/2-18x) behelyettesítésével a
sin(π/2-18x)=sin(2x+2π/3) egyenletet kapod.
A sinust egyszerűen nem dobhatod el.
π/2-18x=2x+2π/3 (I) nem adja ki az összes megoldást.
Vannak még a
(π/2-18x)+(2x+2π/3)=π is (II), sőt
π/2-18x=2x+2π/3+2kπ eset (III) és
(π/2-18x)+(2x+2π/3)==2k+1)π
megoldandó egyenlet (IV) is, ahol k egész szám.