Ezt a matekfeladatot hogyan kell megoldani?

[link]
2012. okt. 19. 18:38
 1/3 BKRS ***** válasza:

Egyszerűen számold össze: kedvező esetek/ összes eset:

P(A)= 6/36 = 1/6

P(B) = 18/36 = 1/2

P(C) = 10/36 = 5/18 ha az egyik kockán kötelező 4-est dobni

ha meg csak annyi a kikötés, hogy nem lehet 4 mindkettőn:

P(C) = 35/36

2012. okt. 19. 18:54
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak írd be, logikusan.
2012. okt. 19. 18:58
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :)
2012. okt. 19. 19:49