A = {a dobott számok különbsége 1}
B = {a dobott számok összege páros}
C = {a dobott számok összege 7}
P(A)=?
P(B)=?
P(C)=?
2012. okt. 10. 11:15
1/1 bongolo válasza:
Különbség 1:
Ha elsőre nem 1-et vagy 6-ot dobunk (2,3,4,5: 4/6 valószínűség), akkor másodikra 2 jó dobás is lehet (eggyel nagyobb vagy eggyel kisebb), vagyis ezeknél 1/3 a jó dobás valószínűsége. Ha elsőre 1 vagy 6 jött ki (2/6 valószínűség), akkor másodikra már csak 1 jó dobás lehet, annak 1/6 a valószínűsége.
Együtt tehát P(A) = 2/3·1/3 + 1/3·1/6
Páros:
Ha elsőre párosat dobunk, másodikra 3 jó dobás lehet (a párosak). Ha elsőre páratlant, akkor is 3 (a páratlanok). Tehát bármely esetben 3/6 a valószínűség.
P(B)=1/2
Összeg 7:
Ha elsőre bármit dobunk, másodikra egyetlen egy jó dobás lehet, tehát 1/6 a valószínűség.
P(C) = 1/6