Sined23 kérdése:

Egy kísérletben 2 szabályos dobókockával dobva felírjuk a dobott pontszámot. Mennyi az alábbi események valószínűsége?


A = {a dobott számok különbsége 1}

B = {a dobott számok összege páros}

C = {a dobott számok összege 7}


P(A)=?

P(B)=?

P(C)=?


2012. okt. 10. 11:15
 1/1 bongolo ***** válasza:

Különbség 1:

Ha elsőre nem 1-et vagy 6-ot dobunk (2,3,4,5: 4/6 valószínűség), akkor másodikra 2 jó dobás is lehet (eggyel nagyobb vagy eggyel kisebb), vagyis ezeknél 1/3 a jó dobás valószínűsége. Ha elsőre 1 vagy 6 jött ki (2/6 valószínűség), akkor másodikra már csak 1 jó dobás lehet, annak 1/6 a valószínűsége.

Együtt tehát P(A) = 2/3·1/3 + 1/3·1/6


Páros:

Ha elsőre párosat dobunk, másodikra 3 jó dobás lehet (a párosak). Ha elsőre páratlant, akkor is 3 (a páratlanok). Tehát bármely esetben 3/6 a valószínűség.

P(B)=1/2


Összeg 7:

Ha elsőre bármit dobunk, másodikra egyetlen egy jó dobás lehet, tehát 1/6 a valószínűség.

P(C) = 1/6

2012. okt. 10. 13:52