Valaki matekos légyszi! Három dobókockával dobva a dobott számokat összeadjuk. Mennyi a valószínűsége annak, hogy legalább 16 lesz az összeg?

2012. ápr. 7. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:

az összes lehetséges dobás: 6*6*6= 216

a kedvező esetek ha 16,17,18 a dobott számok összege

16: 664,655 ezeket az eseteket dobhatjuk,

persze más sorrendben is ezért: 2*3! = 12 esetben az összeg 16 lesz.


17: 665, ezt is 3! féle képpen dobhatjuk ami: 6


18: 666, ezt is 3! féle képpen azaz 6


Így a kedvező esetek: 12+6+6=24


p=24/216=0,11

2012. ápr. 7. 12:12
 2/7 anonim ***** válasza:

valószínűség számítás.


P=kedvező esetek száma osztva az összes lehetséges eset számával.

2012. ápr. 7. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló szépen leírta, DE

666 -ot NEM LEHET 6 féleképpen dobni.


Az ilyen feladatokat könnyebb úgy felfogni, ha megkülönböztetjük a 3 kockát. Legyen piros, zöld, sárga.


16 az összeg: 556 vagy 664

Első esetben 3 lehetőség van, mert a 6-ost tehetem a pirosra, a zöldre vagy a sárga kockára.

A második esetben szintén 3 lehetőség.


Összesen 6.


17 az összeg 566

Ez megint 3 lehetőség


18 az összeg 666

Ezt nem tudom variálni 1 lehetőség


Összesen: 3+3+3+1=10

Összes eset: 216


Valószínűség: 10/216=0,046

VAgyis 4,6%.

2012. ápr. 7. 12:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy megkülönböztetjük a kockákat, de egyesével dobunk, vagyis számít melyiket dobjuk előszö. De lehet h rosszul értettem a feladatot
2012. ápr. 7. 13:02
 5/7 anonim ***** válasza:

"Három dobókockával dobva a dobott számokat összeadjuk. "


Szerintem ez MINDIG azt jelenti, hogy egyszerre dobjuk el a 3 kockát.


Ha számít a sorrend, akkor nem 216 az összes eset, hanem


1. kocka lehet 3 féle és azzal dobhatok 6 félét. 2. kocka lehet 2 féle és azzal dobhatok 6 félét.


Összesen 3*6*2*6*6=1296 lenne az összes eset, de én még sose láttam olyan feladatot, ami így számolna :)

2012. ápr. 7. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
jólvan igazadvan:) végülis én se láttam még olyat:) de hátha, bármi megtörténhet
2012. ápr. 7. 13:19
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2012. ápr. 10. 08:43