A megoldás: 12x négyzet-30x-26 lesz, de a feladatot kéne levezetni hogy hogy jutottam el a megoldásig.
Matek 9. osztály
2012. okt. 7. 11:38
1/2 anonim válasza:
gondolom már nem aktuális, de azért megoldanám ha nem baj. a kérdés az az, hogy hogyan egyszerűsítjük?
2/2 anonim válasza:
kétszer is megcsináltam, kétféleképp, ellenőriztem is, de más jött, ki mint amit írtál. leírom a (feltételezhetően jó) megoldásom:
(x^2=x négyzet)
(12x^2-8x+3x-2)-2*{3-2*[(x-3)*(2x-1)-x*(3x+1)]-x^2}+(2x+3)*(x-2)=(12x^2-5x-2)-2*{3-2*[(2x^2-7x+3)-3x^2-x]-x^2}-x-6+2x^2=(12x^2-5x-2)-2*[3-2*(-x^2-8x+3)-x^2]-x-6+2x^2=(12x^2-5x-2)-2*(3+2x^2+16x-6-x^2)-x-6+2x^2=12x^2-5x-2-6-4x^2-32x+12+2x^2-x-6+2x^2=12x^2-38x-2
nah ez lenne. remélem jól írtam mindent