(4x+1) * (3x-2) -2*{3-2*[ (x-3) * (2x+1) -x* (3x+1) ]-x négyzet}+ (2x+3) * (x-2) ; valaki levezetné nekem?


A megoldás: 12x négyzet-30x-26 lesz, de a feladatot kéne levezetni hogy hogy jutottam el a megoldásig.

Matek 9. osztály


2012. okt. 7. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
gondolom már nem aktuális, de azért megoldanám ha nem baj. a kérdés az az, hogy hogyan egyszerűsítjük?
2012. okt. 17. 00:06
 2/2 anonim ***** válasza:

kétszer is megcsináltam, kétféleképp, ellenőriztem is, de más jött, ki mint amit írtál. leírom a (feltételezhetően jó) megoldásom:

(x^2=x négyzet)

(12x^2-8x+3x-2)-2*{3-2*[(x-3)*(2x-1)-x*(3x+1)]-x^2}+(2x+3)*(x-2)=(12x^2-5x-2)-2*{3-2*[(2x^2-7x+3)-3x^2-x]-x^2}-x-6+2x^2=(12x^2-5x-2)-2*[3-2*(-x^2-8x+3)-x^2]-x-6+2x^2=(12x^2-5x-2)-2*(3+2x^2+16x-6-x^2)-x-6+2x^2=12x^2-5x-2-6-4x^2-32x+12+2x^2-x-6+2x^2=12x^2-38x-2

nah ez lenne. remélem jól írtam mindent

2012. okt. 17. 20:40