10-es matek! Teljes négyzetté alakítás! Segítenél benne?


eljutottam egy darabig, de nem tudom h az általam bekeretezett helyre milyen számot kell írni, és azt h tudom kiszámolni?


[link]


2012. okt. 4. 19:12
 1/1 BKRS ***** válasza:

x²-6x+8=0

x² -6x +9 -1=0

(x-3)² - 1² = 0

(x-4)(x-2)=0

2012. okt. 4. 20:10