a) x2+x+0,25=0
b) x2+x=30
c) x2-5/4x+3/8=0
Előre is köszi a segítséget!!!
2010. dec. 27. 13:27
1/1 anonim válasza:
gondolom ismered azt az azonosságot, hogy (a+b)^2= a^2 +2ab+b^2. Ezt felhasználva az első (x+0,5)^2
a másodiknál hogy 1 x-et kapj, 0,5-et kell hozzáadnod a négyzeten belül az x-hez, tehát (x+0,5)^2, de ekkor még 0,25 bejön pluszba, amit le kell vonnod, tehát (x+0,5)^2=29,75
Az utolsó nagyon hasonló ehhez, csak ott az (a-b)^2=a^2-2ab+b^2-et használd, és nézd meg, hogy minek a kétszerese az 5/4-ed.