Már ezer féle képen próbáltam levezetni, de nem találok.
Ha valaki tudja, elmondaná azt is hogy hogy jön ki?
2012. okt. 4. 08:20
1/4 anonim válasza:
Bontsd fel prímtényezőkre mindkét számot és abból látod.
2/4 anonim válasza:
1485= 3^3*5*11
3136= 2^6*7^2
Mivel nincs közös tényező, a legnagyobb közös osztójuk 1.
3/4 anonim válasza:
Így igaz. Először kell mindkét szám prímtényezős felbontása: valóban, 1485=3^3*5*11 és 3136=2^6*7^2. A legnagyobb közös osztót pedig úgy lehet megtalálni, hogy megnézzük a felbontásokban a KÖZÖS tényezőket (méghozzá a lehető legmagasabb hatványon), és ezeket összeszorozzuk. Lévén, hogy e két felbontásban NINCS közös tényező, így a legnagyobb közös osztó az 1, tehát a két szám relatív prím egymáshoz.
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 5. 16:50