2012. szept. 25. 21:20
1/3 bongolo válasza:
720 = 2^4 · 3^2 · 5
12 = 2^2 · 3
Vagyis a k és n számpárok ilyenek:
k = 12·a
n = 12·b
a·b = 2²·3·5
Vagyis ezeket a prímtényezőket az a és b között kell szétosztani. A két 2-es ugyanahhoz a számhoz kell kerüljön, mert egyébként nagyobb lenne az LNKO.
Magyarul a 3, 4 és 5 számokat kell az a és b közül valamelyikhez tenni. Ezt 2³ féleképpen tehetjük meg. Tehát 8 ilyen számpár van.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. szept. 26. 20:24