Írjunk fel a 84; 112; 240; 368; 429; 485; 576; 670; 723; számok segítségével három-három olyan összeget, amelyek 11-es maradéka 0! (Egy szám egy összegben csak egyszer forduljon elő!)
a) kéttagú összegek....................................
b) háromtagú összegek..................................
c) négytagú összegek...................................
Valaki elmondaná a megoldást, meg hogy hogyan jött rá?
2012. okt. 3. 15:46
1/2 BKRS válasza:
Nezd meg mennyi az egyes szamok maradeka 11-gyel osztva es ugy rakd ossze az osszegeket, hogy a maradek az 11-gyel oszthato legyen az osszegben.
Pl:
112=10*11+ 2
240=21*11+ 9
Tehat 240+112 oszthato lesz 11-geyl mert 9+2=0 maradekot ad.
Ird fel mindegyikre a maradekoka es onnantol konnyen ossze fogod tudni rakni a 11-gyel oszthato osszegeket.
2/2 A kérdező kommentje:
oké
köszi
2012. okt. 3. 16:15