Mi a megoldása ennek a feladatnak?


Írjunk fel a 84; 112; 240; 368; 429; 485; 576; 670; 723; számok segítségével három-három olyan összeget, amelyek 11-es maradéka 0! (Egy szám egy összegben csak egyszer forduljon elő!)

a) kéttagú összegek....................................

b) háromtagú összegek..................................

c) négytagú összegek...................................

Valaki elmondaná a megoldást, meg hogy hogyan jött rá?



2012. okt. 3. 15:46
 1/2 BKRS ***** válasza:

Nezd meg mennyi az egyes szamok maradeka 11-gyel osztva es ugy rakd ossze az osszegeket, hogy a maradek az 11-gyel oszthato legyen az osszegben.

Pl:

112=10*11+ 2

240=21*11+ 9

Tehat 240+112 oszthato lesz 11-geyl mert 9+2=0 maradekot ad.

Ird fel mindegyikre a maradekoka es onnantol konnyen ossze fogod tudni rakni a 11-gyel oszthato osszegeket.

2012. okt. 3. 16:08
 2/2 A kérdező kommentje:

oké

köszi

2012. okt. 3. 16:15