S. O. S! Egy háromszög területe 17,2 négyzetcenti,2oldalának hossza 6 és 8 centi. Számítsuk ki a két adott oldal által közbezárt szög nagyságát! Hány megoldása van a feladatnak?


Addig jutottam,hogy T=17,2cm^ a=6cm b=8cm,alfa a kérdés.Felírtam az alap képletet amivel a területet tudom kiszámolni,vagyis t=a*b*sin alfa/2...de nem értem/nem tudom hogy lehetne úgy variálni ezt a képletet hogy sin alfa= ....

Segítsetek kérlek!


2012. szept. 12. 21:02
 1/7 rémuralom ***** válasza:

Először csak a jelöléseidbe kötnék bele egy kicsit: ha a-val és b-vel jelölöd a két ismert oldalt, akkor az általuk közbezárt szöget gammával szoktuk jelölni, mert a c oldallal van szemközt.


t=(a*b*sin(gamma))/2

t-t, a-t, b-t ismerjük, csak sin(gamma) marad ismeretlen.

17,2=6*8*sin(gamma)/2

17,2=24*sin(gamma)

0,7167=sin(gamma)


Két szöget kapsz a visszakeresésből: 45,78° és 134,22°. Mindkettő előfordulhat háromszögben, ám lehet, hogy a tompaszöggel nem szerkeszthető olyan háromszög, amely a feladat kritériumoknak megfelel.

2012. szept. 12. 21:12
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!
2012. szept. 12. 21:18
 3/7 anonim válasza:

nem akarok hülyeséget írni de szerintem átrendezés után így néz ki:

(t*2)/(a*b)=sin alfa

zárójel nélkül: t*2/a/b= sin alfa

a két felírás szerintem ugyanaz

innen már, ha behelyettesíted a számokat megkapod az eredményt ami csak egy szám lehet, mivel a háromszög belső szögeinek összege 180 fok

remélem nem tévedtem

2012. szept. 12. 21:19
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. szept. 12. 21:20
 5/7 anonim válasza:
bocs tényleg az első válaszolónak igaza van nemcsak egy megoldás lehet, meg kell nézni, hogy megszerkeszthető-e a nagyobbik szöggel is a háromszög
2012. szept. 12. 21:26
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segítséget!!!
2012. szept. 12. 21:28
 7/7 anonim válasza:

utolsó hozzászólásom:)

mindkét szög jó megoldás amit az első válaszoló írt, két olyan háromszög létezik aminek ekkora a területe ilyen megadott adatok mellet

2012. szept. 12. 21:34