Gambi21 kérdése:

Gyökös kérdésem van, remélem valaki tud segíteni, én nem boldogulok vele! Hogyan kell megcsinálni? Zárójelbe (gyök alatt 2 + gyök alatt3) és a zárójel felett 3


2012. okt. 2. 00:18
 1/2 anonim ***** válasza:

(√2+√3)³

(a+b)³ formula szerint = a³+3a²b+3ab²+b³

Ebből következően:

√2³+3√2²√3+3√2√3²+√3³=2√2+6√3+9√2+3√3=11√2+9√3

2012. okt. 2. 02:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még sajnos nem sikerült felfognom,de köszönöm!
2012. okt. 2. 21:56