Melyik az a szám, amelynél 3-mal nagyobb szám négyzete 36-tal nagyobb a szám négyzeténél?


A választ előre is köszönöm!


Van egy másik is;


Az ábrán látható négyzet alakú virágágyást 2m széles út veszi körül. A virágágyás területe 64m2-rel kisebb, mint a teljes terület. Mekkora a teljes terület nagysága?


A képen van egy 3×3 kockás terület, és azt teljesen körülvevő egy kockás rész. A körülötte lévő kockák hossza 2m.



2012. szept. 30. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1)

(x+3)^2 = x^2+36



2)

x*x = (x+2)*(x+2)-64


Hajrá, ezek egyszerű egyenletek nem kell megijdni.

2012. szept. 30. 18:30
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár a 2. feladatot még mindig nem értem . : /
2012. szept. 30. 18:46
 3/12 A kérdező kommentje:
Pontosabban, hogy az (X+2) × (X+2) hogyan lett?
2012. szept. 30. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:

Nevezzük x-nek a virágágyás szélességét. Ekkor az ágyás területe x*x.


És hopp, elrontottam. Teljesen körülveszi az út, ezért egy oldal x+2+2 lesz. Így az ágyás+út területe (x+4)*(x+4) lesz.


x*x = (x+4)*(x+4)-64


Az egyenletek sikerülnek?

2012. szept. 30. 18:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az egyenletek tökéletesen mennek, nincsen velük egyáltalán baj. A szöveges feladatok önálló felírásával van baj!
2012. szept. 30. 18:58
 6/12 A kérdező kommentje:
Illetve addig értem, hogy egy oldal x, de a +2 +2-t nem értem!
2012. szept. 30. 19:02
 7/12 anonim ***** válasza:

- - -

|***|

|***|

- - -(ha nem rontja el az ábrám...)


Szóval nézzük a közepét, vízszintesen. Kezdődik egy úttal, ami 2m. Ez után x-nyi virágágyás jön, majd megint 2m széles út.


A teljes terület szélessége 2+x+2 méter -> x+4

Négyzet alakú terület (vagy megnézzük függőlegesen is, x+4 magas) tehát a területe a*a = (x+4)*(x+4)

A virágágyás 64 m2-el nagyobb a teljes területnél, ezért itt vonjuk le belőle.


x^2 = (x+4)^2-64

2012. szept. 30. 19:16
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigit, így néz ki a könyvben!


[link]

2012. szept. 30. 19:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Mivel ilyen ábrám nem volt, ezért az elején kikötöttem, hogy a virágoskert szélességét nevezzük x-nek. Ha a teljes telek szélessége x, persze hogy másképpen néz ki a dolog.


nagytelek -64 = virágoskert

x^2-64 = (x-4)^2


A végeredmény pedig ugyanaz, csak mást kapsz meg.


A teljes terület nagysága(válasz) pedig x^2.

2012. szept. 30. 19:54
 10/12 A kérdező kommentje:
Valamennyire tisztább, a 2. zárójelben miért van -4? Nem értem honnan jött a -4, és miért kell a másodikra emelni?
2012. szept. 30. 20:02
1 2