Matek házi:a számok normál alakja: Mennyi elektron szükséges 0, 001 coulomb töltés szállításához?


Ha az elektron töltése 1,6*10-19 coulomb( 10 a mínusz 19-en)

Előre köszi a választ



2012. szept. 26. 20:17
 1/2 bongolo ***** válasza:

Egy elektron töltése 1,6·10^(-19) C

Akkor N elektroné 0,001:

0,001 = N·1,6·10^(-19)

Máshogy írva 0,001 = 10^(-3) (tíz a mínusz harmadikon)

N = 10^(-3)/[1,6·10^(-19)]

Az 1,6-tal való osztás marad így, a 10 hatványokat pedig úgy osztjuk, hogy a számláló kitevőből (-3) kivonjuk a nevezőjét (-19). Negatívat úgy vonunk ki, hogy pozitívat adunk hozzá. (-3)-(-19) = (-3)+19 = 16. Vagyis a hatvány 10^16 lesz.

N = 10^16/1,6

Hogy normál alakra hozzuk, ahhoz kell valami, amit el tudunk osztani 1,6-tal. Bontsuk fel a 10^16-ot úgy, hogy 10·10^15.

N = 10·10^15/1,6 = 10/1,6 · 10^15

N = 6,25·10^15

Ennyi elektron kell. Jó sok :)

2012. szept. 26. 22:04
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. szept. 27. 16:01