Ha az elektron töltése 1,6*10-19 coulomb( 10 a mínusz 19-en)
Előre köszi a választ
2012. szept. 26. 20:17
1/2 bongolo válasza:
Egy elektron töltése 1,6·10^(-19) C
Akkor N elektroné 0,001:
0,001 = N·1,6·10^(-19)
Máshogy írva 0,001 = 10^(-3) (tíz a mínusz harmadikon)
N = 10^(-3)/[1,6·10^(-19)]
Az 1,6-tal való osztás marad így, a 10 hatványokat pedig úgy osztjuk, hogy a számláló kitevőből (-3) kivonjuk a nevezőjét (-19). Negatívat úgy vonunk ki, hogy pozitívat adunk hozzá. (-3)-(-19) = (-3)+19 = 16. Vagyis a hatvány 10^16 lesz.
N = 10^16/1,6
Hogy normál alakra hozzuk, ahhoz kell valami, amit el tudunk osztani 1,6-tal. Bontsuk fel a 10^16-ot úgy, hogy 10·10^15.
N = 10·10^15/1,6 = 10/1,6 · 10^15
N = 6,25·10^15
Ennyi elektron kell. Jó sok :)
2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. szept. 27. 16:01