megtudnátok nekem oldani? :)2012. szept. 16. 20:25
1/2 BKRS válasza:
2 ora 6 perc = 126 perc
2 ora 48 perc = 168 perc
x perc mulva utoleri a gyorsabb a lassabbat,
vagyis a lassabb x+12 percig megy.
Ennyi ido alatt ugyanannyiszorosat tettek meg a feladatbeli tavolsagnak:
x/126 = (x+12)/168
168x = 126x+12*126
42x = 12*126
x = 12*126/42=36
Tehat 36 perc mulva eri utol.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. szept. 20. 21:32