Egy távolság megtételéhet 2 óra 6 perc a másiknak 2 óra 48 perc szükséges. Ha a második12 perccel hamarabb indul el mennyi idő múlva éri utol az első a másodikat?

megtudnátok nekem oldani? :)

2012. szept. 16. 20:25
 1/2 BKRS ***** válasza:

2 ora 6 perc = 126 perc

2 ora 48 perc = 168 perc

x perc mulva utoleri a gyorsabb a lassabbat,

vagyis a lassabb x+12 percig megy.

Ennyi ido alatt ugyanannyiszorosat tettek meg a feladatbeli tavolsagnak:

x/126 = (x+12)/168

168x = 126x+12*126

42x = 12*126

x = 12*126/42=36


Tehat 36 perc mulva eri utol.

2012. szept. 20. 20:16
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi szépen :)
2012. szept. 20. 21:32