Kérlek az egész számolást! :)2012. jan. 14. 19:13
1/3 anonim válasza:
2 másodperc mivel 10m/s2 a gyorsulás
2/3 anonim válasza:
Pontosan, ahogy az előző írja.
Kicsit formálisabban, ahogy a nagyon komoly fizikatanárok szeretik:
Mivel a test szabadon esik, és a sebességei közt az eltérés kicsi, ezért feltehetjük, hogy a Földhöz közel, homogén gravitációs erőtérben van. Így gyorsulása egyenletes. A gyorsulás definíciója
a = g = (v2 - v1)/t
alapján t = (v2 - v1)/a, körülbelül 2 s.
3/3 anonim válasza:
h=g/2*t^2 ill. (v^2)/2g=h az időt meghatározhatod a sebesség változásból, persze a légellenállástól és test geometriájától eltekintünk.
ad 1, delta(v)=g*t -> 20m/s=9,81[m/s^2]*t -> t=20/9,81=2,04 s.
ad 2, h=9,81/2*(2,04^2)=20,41 m a magasság