Fizika! Szabadesés. Az eső test egy bizonyos magasságban 20 m . S-1 sebességet, másik magasságban 40 m. s-1 sebességet ér el. Mekkora a két hely közti távolság és a megtételhez szükséges idő?

Kérlek az egész számolást! :)
2012. jan. 14. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:
2 másodperc mivel 10m/s2 a gyorsulás
2012. jan. 14. 19:16
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az előző írja.


Kicsit formálisabban, ahogy a nagyon komoly fizikatanárok szeretik:


Mivel a test szabadon esik, és a sebességei közt az eltérés kicsi, ezért feltehetjük, hogy a Földhöz közel, homogén gravitációs erőtérben van. Így gyorsulása egyenletes. A gyorsulás definíciója

a = g = (v2 - v1)/t

alapján t = (v2 - v1)/a, körülbelül 2 s.

2012. jan. 14. 20:18
 3/3 anonim válasza:

h=g/2*t^2 ill. (v^2)/2g=h az időt meghatározhatod a sebesség változásból, persze a légellenállástól és test geometriájától eltekintünk.


ad 1, delta(v)=g*t -> 20m/s=9,81[m/s^2]*t -> t=20/9,81=2,04 s.

ad 2, h=9,81/2*(2,04^2)=20,41 m a magasság

2012. jan. 16. 21:18