Hány nagybetű szükséges, ha folyóírással helyesen írjuk le ezeket a tulajdonneveket?
MIKULÁS-DÍJ, MIKULÁS HÍREK (újság), MIKULÁS BÜFÉ,
MIKULÁS SZÁLLÓ, MIKULÁS TAKARÉKSZÖVETKEZET, MIKULÁS REPÜLŐTÉR
Mikulás-díj, Mikulás hírek, Mikulás büfé, Mikulás Szálló (amennyiben valami hotelről van szó és nem a Mikulás szállásáról), Mikulás Takarékszövetkezet, Mikulás Repülőtér.
Számolj! :-)
a 2.-kal vitatkoznék. szerintem Mikulás Hírek
indoklás:
"196. A címek két nagy csoportra oszthatók: állandó címekre és egyedi címekre. – Állandó cím az újságoké, hetilapoké, folyóiratoké. Ezeket az jellemzi, hogy több, sőt sok szám címeként használatosak. – Egyedi címük van viszont az irodalmi műveknek, a cikkeknek, a képzőművészeti alkotásoknak, a zeneműveknek stb. A szerző ezeknél szándékosan kerüli az ismétlődést, egyediségre és egyszeriségre törekszik. – A címek írása tükrözi ezt a jellegbeli kettősséget.
197. Az állandó címeket, tehát az újságok, hetilapok és folyóiratok címét nagybetűvel kezdjük. A többelemű címekben – a címben levő és kötőszó kivételével – minden szót nagybetűvel írunk: Búvár, Valóság, Nyugat, Kincskereső, Népszabadság; Magyar Nemzet, Az Est, Nők Lapja, Új Tükör, Pest Megyei Hírlap; Élet és Tudomány; stb. – Egyes hosszabb állandó címekben csak az első szó nagybetűs: A magyar nyelv és irodalom tanítása stb."
És hogy jön ide a folyóírás?...
A régi vicc jut eszembe:
- Falon van, ketyeg, és vért köp. Mi az?
- ?
- Falióra.
- És miért köp vért?
- Hogy nehezebb legyen kitalálni.
:-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!