Ez hány százalék lesz? (FONTOS, SÜRGŐS)

6 liter 70%-os kénsav oldatot és 10 liter 30%-os oldatot össze öntök akkor hány százalékoz lesz?
2012. szept. 30. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Térfogat, vagy tömegszázalék? (Azt hiszem térfogat szokott lenni, de nem vagyok benne biztos. A lényeg:sűrűség van odaírva? Ha nincs, akkor térfogat)


6 liter=6 dm^3

oldott anyag térfogata: 6*0,7=4,2 dm^3


10 liter=10 dm^3

oldott anyag térfogata: 10*0,3=3 dm^3


Összes oldott anyag: 7,2 dm^3

Összes oldat: 10+6=16 dm^3


Téfogatszázalékos töménysége: 7,2/16*100=45%-os lesz.


Ha tömegszázalék ugyanígy csinálod meg, csak a megfelelő tömegekkel.

2012. szept. 30. 17:01