6 liter 70%-os kénsav oldatot és 10 liter 30%-os oldatot össze öntök akkor hány százalékoz lesz?2012. szept. 30. 15:24
1/1 anonim válasza:
Térfogat, vagy tömegszázalék? (Azt hiszem térfogat szokott lenni, de nem vagyok benne biztos. A lényeg:sűrűség van odaírva? Ha nincs, akkor térfogat)
6 liter=6 dm^3
oldott anyag térfogata: 6*0,7=4,2 dm^3
10 liter=10 dm^3
oldott anyag térfogata: 10*0,3=3 dm^3
Összes oldott anyag: 7,2 dm^3
Összes oldat: 10+6=16 dm^3
Téfogatszázalékos töménysége: 7,2/16*100=45%-os lesz.
Ha tömegszázalék ugyanígy csinálod meg, csak a megfelelő tömegekkel.