Matekházi, segíts ha tudsz légyszíves! Hány kg vizet kell elpárologtatni 10kg 30%-os sóoldatból, hogy 50%-os sóoldatot kapjunk?


Táblázattal csinálom. odáig eljutottam hogy az oldat 10kg=10000g és 30% os így az oldott anyag 10.000*0,3=3kg

A keverékhez csak annyit tudtam írni, hogy 50% hogy csináljam?



2012. jún. 3. 16:45
 1/4 anonim ***** válasza:

A párolgásnál a só nem csökken, ezért beírhatod, hogy só 3kg


Innen

50% só, akkor a teljes tömeg 6kg.

Eredetileg 10kg volt, vagyis 4kg víz párolgott el.

2012. jún. 3. 16:46
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!:)

még lenne pár feladat ami nem tiszta, hogy is kéne..


Mennyit öntsünk össze a rendelkezésre álló 40%os és 80%os sósavodlatból, hogy 4kg 50%os sósavat kapjunk?

2012. jún. 3. 16:55
 3/4 anonim ***** válasza:

2kg sav és 2kg víz a végeredmény.


40% és 80%-os savunk van


x 40%-os savban van: 0,4x sav és 0,6x víz

y 80%-os savban van: 0,8y sav és 0,2y víz


x+y=4

0,4x+0,8y=2


Ezt kell megoldani.

y=4-x, ezt beírjuk a másikba:

0,4*x+0,8*(4-x)=2

0,4x+3,2-0,8x=2

1,2=0,4x

x=3


3 kell a 40%-osból és 1 a 80%-osból.

2012. jún. 3. 17:21
 4/4 A kérdező kommentje:

Világos:D

Köszi mindent, egy angyal vagy:DDD

2012. jún. 3. 17:32