11389 FT-ba kerül az áru, 40 % kedvezményt adnak belőle, mennyit kell fizetni végül?2012. jún. 20. 13:35
1/3 anonim válasza:
Egy szám 40%-át úgy számoljuk ki, hogy a számot 40/100-al szorozzuk.
11389*0,4=4555,6
(40/100=0,4)
Ennyi a kedvezmény, akkor az ár:
11389-4555,6=6833,4
Ez jusson eszedbe, és akkor ki tudod számolni az ilyeneket.
De úgy is lehet, hogy
Ha 40% a kedvezmény, akkor 60%-ot kell fizetni.
Vagyis 13889*0,6 lesz az ár.
2/3 Andizsuzsi válasza:
11389 x 0,4 = 4555,6 ez az engedmény
11389 - 4555,6 = 6833,4 ennyit kell fizetni
Vagy:
11389 x 0,6 = 6833,4 ennyit kell fizetni (a 60% az, ami az engedmény után marad)
3/3 A kérdező kommentje:
ok, köszi, akkor megnyugodtam, én is ennyit számoltam, de egyes üzletekben szeretnek a 40% kedvezményből kevesebbet csinálni.....
2012. jún. 20. 14:16