11389 FT-ba kerül az áru, 40 % kedvezményt adnak belőle, mennyit kell fizetni végül?

2012. jún. 20. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Egy szám 40%-át úgy számoljuk ki, hogy a számot 40/100-al szorozzuk.


11389*0,4=4555,6

(40/100=0,4)


Ennyi a kedvezmény, akkor az ár:

11389-4555,6=6833,4



Ez jusson eszedbe, és akkor ki tudod számolni az ilyeneket.


De úgy is lehet, hogy

Ha 40% a kedvezmény, akkor 60%-ot kell fizetni.

Vagyis 13889*0,6 lesz az ár.

2012. jún. 20. 13:42
 2/3 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

11389 x 0,4 = 4555,6 ez az engedmény

11389 - 4555,6 = 6833,4 ennyit kell fizetni


Vagy:

11389 x 0,6 = 6833,4 ennyit kell fizetni (a 60% az, ami az engedmény után marad)

2012. jún. 20. 13:43
 3/3 A kérdező kommentje:
ok, köszi, akkor megnyugodtam, én is ennyit számoltam, de egyes üzletekben szeretnek a 40% kedvezményből kevesebbet csinálni.....
2012. jún. 20. 14:16