Segítene nekem valaki ebben a példában?


Sziasztok, segítene valaki ebben a példában?


Hány darab 8 hosszúságú bitszakasz kezdődik 2 darab 0-val vagy végződik 2 darab 1-essel? (Egy bitszakasz csak 0 és 1-esekből áll.)


Köszönöm a segítséget!


2012. szept. 27. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik még mindig nem érted. Mindegy, leírom a megoldást, elmagyarázni bonyolultabb. Azért írhatsz, ha kell a hosszabb magyarázat.:)


0 0 _ _ _ _ _ _ <-a bitszakasz

A hat üres hely mindegyikére vagy 0-t vagy 1-et írunk, tehát mindegyikre kétfélét írhatunk, tehát (1*1*)2*2*2*2*2*2=2 a hatodikon=64 két nullával kezdődő bitszakasz van.


Ugyanígy végiggondolva 2 egyesre végződő (_ _ _ _ _ _ 1 1)

is 64.


Így azonban kétszer számoltuk azt, ami két 0-val kezdődik ÉS két 1-esre végződik, tehát ezek számát egyszer ki kell vonni: 0 0 _ _ _ _ 1 1 Ez (1*1*)2*2*2*2(*1*1)=2 a negyediken=16.


Tehát összesen 64+64-16=112 olyan 8 hosszúságú bitszakasz van, mely 2 db 0-val kezdődik vagy 2 db 1-essel végződik.

2012. szept. 27. 17:52
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. szept. 28. 09:16