Matekosok! Valaki segíteni ebben a feladatban?


Van egy feladat amit nem nagyon értek hogy kéne kiszámolni. Van ez a feladat: [link]


Na szóval a zöld területnek a területét kéne kiszámolni. Addig tudom hogy a körcikk területéből ki kell vonni az AOB 3szög területét csak hát ezután már nem nagyon megy. Valaki leírná részletesen, lépésről-lépésre a számolást hogy áttudjam nézni meg megérteni hogy is kell? Előre is köszönöm! :)



2012. szept. 25. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Előbb számold ki a körcikk területét. A zöld + a háromszög.

[link]

Utána a háromszög területét és vond ki egymásból.

2012. szept. 25. 20:17
 2/5 anonim ***** válasza:

Én meg azt nem értem, hol akadtál el??

Merthogy szépen elkezdted...

Hadd ne számoljak, inkább írom a lépéseket.

1. Kiszámolod a kör területét.. T

2 Veszed a 3.-át (osztod 3-al), így megkapod a körcikk területét.. TK (azért a harmadát, mert 3*120 fok az egész, a harmada meg a körcikk)

3. Kiszámolod a háromszög területét, és kivonod a körcikk területéből, ennyi....

2012. szept. 25. 20:20
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D
2012. szept. 25. 21:57
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak még egy valami: Az AOB 3szög területét hogy tudom kiszámolni?
2012. szept. 25. 22:04
 5/5 BKRS ***** válasza:

AOB haromszog egyenlo magassaga a szogfelezoje egyben,

ezert m/r = cos(60)

m=r*cos(60)

A szemben levo oldal fele, meg ugyanebbol a derekszogu haromszogbol (magassag, egyik sugar es az alap fele)

a/2=r*sin(60)

a=2r*sin(60)

A terulet: m*a/2 = r*2sin(60)cos(609)/2= r*sin(120)/2 =

4*√3/4=√3

4

2012. szept. 25. 22:23