Valaki segítene az alábbi matek feladatban?


Már nagyon sokszor próbáltam megcsinálni,de nem sikerült.. :S

A levezetés kéne! :D


(7-√40)* √(7+√40)/(7-√40)

A szorzás után az egész a nagy gyükjel alatt van.


Kép:


[link]


2012. szept. 20. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egyenlő (7+√40) -el (13,3246), de nem értem, mire jó ez...
2012. szept. 20. 15:45
 2/11 A kérdező kommentje:
A megoldásnak 3-nak kell lennie,de nem tudom levezetni :/
2012. szept. 20. 15:46
 3/11 anonim ***** válasza:
Tényleg 3, a nagy gyököt elfelejtettem...
2012. szept. 20. 15:50
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem nehéz a levezetése, de hogy írjam le ide?
2012. szept. 20. 15:52
 5/11 A kérdező kommentje:
Valaki letudná vezetni nekem,én már próbáltam,de nem megy... Előre is köszönöm! :D
2012. szept. 20. 15:52
 6/11 A kérdező kommentje:

mit mivel szorozzak be?

pl az első részt beszorzom a naggyal eltűnik a nagy gyökjel?

2012. szept. 20. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Közbenső eredmény gyök((7-gyök(40))*(7-gyök(40)))

A gyök alatt két tag összegének és különbségének a szorzata áll. Ez egyenlő két tag négyzetének a különbségével.

Vagyis

gyök(7 a négyzeten- 40)

=

gyök (49-40)

=

gyök(9)

=

3

2012. szept. 20. 15:56
 8/11 anonim ***** válasza:
Ami a nevezőben van, azt felviheted a számláló mellé -1 kitevővel. A gyököt helyettesíted mindkét tagnál 1/2 kitevővel. Utána két darab 7-gyök negyvenes tagod lesz, az egyik 1/2 -es, a másik -1/2 -es kitevővel, ezek szorzata ugye úgy jön ki, h a kitevőket összeadod, akkor megint 1/2-ed lesz. Beteszed újra gyök alá az egészet és ott lesz egy azonosság: (a-b)*(a+b)=a^2 - b^2
2012. szept. 20. 15:56
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi,de még azt nem értem hogy az első részt megszorzod amásikkal,akkor kiesik a nagy gyökjel alól a 7-gyök(40) (mert ugyebár annyival szoroztuk be?
2012. szept. 20. 16:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem jól gondolod, de így elég nehéz megmondani...

Szerintem ennyi segítségből meg fogod tudni oldani, csak próbálkozz még egy kicsit. Ha mégsem, szólj!

2012. szept. 20. 16:10
1 2