Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jól gondolkodtam az alábbi...

Jól gondolkodtam az alábbi feladatban? Ha nem, mi a helyes gondolatmenet? (kombinatorika/valószínűségszámítás)

Figyelt kérdés

A feladat és a megoldási menetem az alábbi képen látható: [link]

Minden segítséget előre is köszönök! (Nekem kicsit gyanús ez a pár soros megoldás, de a valószínűségszámítást és a kombinatorikát sosem tudtam átlátni.)


2011. nov. 28. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát nem kis munka volt ezt így leírni! De a számláló nem jó, akkor lenne jó a 27 alatt a 8, ha a két első két konkrét ember volna. Szerintem meg kell szorozni 8*5-tel, mert 8 féleképpen választhatod ki az ötöst, és ötféleképpen a hármast, és utána jó a te gondolatmeneted.
2011. nov. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj, mégsem ilyen egyszerű, mert amit én mondtam, abból 400% feletti jönne ki, az meg nehezen hihető.
2011. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbáltam a 8*5-tel, és én is hasonló eredményt kaptam :D
2011. nov. 28. 22:01
 4/8 anonim ***** válasza:
Az a szomorú, hogy valamikor milyen jó voltam ebből, most meg csak nézem...
2011. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 bongolo ***** válasza:

Szerintem így oldd meg:


- Annak a valószínűsége, hogy NINCS a 10 között egyetlen ötös sem, az p1 = ...

- Annak valószínűsége, hogy NINCS a 10 között egyetlen hármas sem, az p2 = ...

- Annak valószínűsége, hogy NINCS a 10 között SEM hármas SEM ötös, az p3 = ...

- Ha p1-et és p2-t összeadjuk, akkor megvan, hogy egyik vagy másik milyen valószínűséggel nincs a 10 között, de így azokat az eseteket, amikor SEM ötös, SEM hármas nincs a 10 között, duplán vettük figyelembe. Tehát p3-at ki kell vonni az összegből. Kapunk p-t, p=p1+p2-p3


Végül a kérdésre a válasz 1-p lesz.


Ugye a háromféle p-t ki tudod számolni?

2011. nov. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
bongolo! köszönöm a választ, de sajnos azt hiszem, nem tudom, hogyan számoljam ki a p-ket... binomiális eloszlással? és akkor mit emelek melyik hatványra? :/
2011. nov. 28. 22:26
 7/8 bongolo ***** válasza:

Nem, sokkal egyszerűbb. Pl. amikor nincs közöttük egyetlen ötös sem, az azt jelenti, hogy a 8 ötös tanulót kihagyjuk, és a maradék 21 közül választunk ki 10-et. Vagyis 21 alatt a 10 osztva 29 alatt a 10-zel. Stb. Ha ötös meg hármas sincs, akkor 8+5 marad ki, tehát 16 alatt a 10 stb.

OK?

2011. nov. 28. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Éééértem, nagyon szépen köszönöm! :)
2011. nov. 28. 23:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!