Miért hagyható el az alábbi feladatban a logaritmus?


lg(x-1)+lg4=2

lg4(x-1)=2 ééés itt

4(x −1) = 100

x=26


hogy jön ki ez?


2011. ápr. 28. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
a 2 felírható lg(100)-ként. Ezután mivel a lg fv. kölcsönösen egyértelmű, a lg elhagyható, így marad a 4(x-1) illetve a 100.
2011. ápr. 28. 22:21
 2/4 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk akkor a 2 helyet "1" lenne? azt hogy írnám fel?
2011. ápr. 28. 22:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézd át, hogy mire jó a logaritmus. Egyébként a lg(100)=2-ből is következtethetsz.
2011. ápr. 28. 22:38
 4/4 anonim ***** válasza:

lga = b

Definíció szerint:

10^b = a


Ezért:

lg4(x-1) = 2

Definíció szerint:

10^2 = 4(x-1)

2011. ápr. 29. 10:10