lg(x-1)+lg4=2
lg4(x-1)=2 ééés itt
4(x −1) = 100
x=26
hogy jön ki ez?
2011. ápr. 28. 22:15
1/4 anonim válasza:
a 2 felírható lg(100)-ként. Ezután mivel a lg fv. kölcsönösen egyértelmű, a lg elhagyható, így marad a 4(x-1) illetve a 100.
2/4 A kérdező kommentje:
és ha mondjuk akkor a 2 helyet "1" lenne? azt hogy írnám fel?
2011. ápr. 28. 22:29
3/4 anonim válasza:
Nézd át, hogy mire jó a logaritmus. Egyébként a lg(100)=2-ből is következtethetsz.
4/4 anonim válasza:
lga = b
Definíció szerint:
10^b = a
Ezért:
lg4(x-1) = 2
Definíció szerint:
10^2 = 4(x-1)