Kérem valaki vezesse le ezt, mert nem értem... hogyan kell megoldani? És mi a végeredmény?
Előre is nagyon köszönöm!!
(Elnézést, hogy így írtam le, de csak így tudtam megoldani.)
2012. febr. 12. 20:23
1/3 anonim válasza:
Beszorzod 4-gyel. x^2 + 4x^2 -et kapsz. Gyököt vonsz, így lesz x + 2x. És az egyenlő 3x-szel.
2/3 anonim válasza:
(1/4)*x^2 + 1*x^2 = (1/4 + 1)*x^2 = (5/4)*x^2
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 12. 20:45