Tanácstalan vagyok az alábbi MATEMATIKA feladatban! Mi a megoldás, illetve hogyan kell megoldani?


Kérem valaki vezesse le ezt, mert nem értem... hogyan kell megoldani? És mi a végeredmény?

Előre is nagyon köszönöm!!

(Elnézést, hogy így írtam le, de csak így tudtam megoldani.)


[link]


2012. febr. 12. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Beszorzod 4-gyel. x^2 + 4x^2 -et kapsz. Gyököt vonsz, így lesz x + 2x. És az egyenlő 3x-szel.
2012. febr. 12. 20:35
 2/3 anonim ***** válasza:
(1/4)*x^2 + 1*x^2 = (1/4 + 1)*x^2 = (5/4)*x^2
2012. febr. 12. 20:41
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. febr. 12. 20:45