Matekházi,7. o, Help! Valaki?


Segítsetek,mert nem értem. Most vesszük a hatványokat.

Szóval,az egyik:


Írd fel a szorzatokat hatvány alakban!Az eredmény többféleképp is felírható hatványalakban!

4*16 16*64 16*16 9*81 81*81 25*625 1000*1000


Írd fel számokat 10,illetve 1/10 (tört) hatványai segítségével,majd végezd el a számítás! Az eredményt is hatványalakban add meg!

100 000*1 000 000 1 000 000 000:100 000 0,000 000 1*1 000 000



2012. szept. 24. 14:29
 1/3 anonim válasza:

4*16=4*(4*4)=4 a harmadikon=64

16*64=(4*4)*(4*4*4)=4 az ötödiken=1024

16*16=(4*4)*(4*4)=4 a negyediken=256

és így tovább

100 000*1 000 000=10 az ötödiken*10 a hatodikon=10 a tizenegyediken (összeadjuk a kitevőket)

1 000 000 000*1 000 000=10 a kilencediken:10 a hatodikon=10 a harmadikon (kivonjuk a kitevőket)

és így tovább

2012. szept. 24. 15:19
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm!
2012. szept. 24. 15:39
 3/3 A kérdező kommentje:

1 000 000 000*1 000 000=10 a kilencediken:10 a hatodikon=10 a harmadikon (kivonjuk a kitevőket)

és így tovább

Bocsi,de ezt nem értem. Ez melyik feladat? Mert ilyet nem írtam,hogy 1 milliárd * 1 millió...bocsi,lehet hogy csak én vagyok hülye...

2012. szept. 24. 15:49