Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Bonyolult matekházi ez nekem!...

Bonyolult matekházi ez nekem! Hogy kell?

Figyelt kérdés

Ervin és Frédi két jegenyefa távolságát szeretnék meghatározni, de távolságukat közvetlenül nem tudták lemérni. Sík terepen akövetkező méréseket végezték el:

- Először kerestek egy olyan terppontot, ahonnan a két fa derékszögben alatt látszott.

- Ebből a T pontból Ervin az egyik fát és a T pontot összekötő egyenes mentén 100 m gyalogolt a fával ellenkező irányba. Innen a két fa 40 fokos szög alatt látszott.

- Frédi a másik fát és a T pontot összekötő egyenes mentén szintén 100 métert gyalogolt a fával az ellenkező irányba. Innen a két fa 37 fokos szög alatt látszott.


Számítsa ki, milyen messze van egymástól a két fa? A mért adatok alapján készítsen el egy térképvázlatot, az adatok feltüntetésével!


Légyszi vezesd le nekem, mert ez nagyon nem megy, még le se tudom rajzolni......


Köszönöm!


2012. ápr. 27. 01:59
 1/5 A kérdező kommentje:
na annyit talán kiokoskodtam h vmi köze lehet a Thálesz-tételhez? :D
2012. ápr. 27. 02:14
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt a rajz:

[link]


ABT egy derékszögű háromszög. (Pirossal jelöltem a derékszögeket, nem a legszebb, de talán érthető.)

AB oldalt kell kiszámolni. Pithagorasz tétellel kijön. De ehhez előbb kell a másik két oldal. (x és y)


FTA szintén derékszögű, egyik oldala 100, egyik szöge 40 fok. Megvan egy oldal, egy szög, bármit ki lehet számolni.


tg 40 = x/100

x=100*tg 40


Ugyanígy a túl oldalon

y=100*tg 37



x, y megvan. AB= gyök (x*x+y*y)

12,62 m ha nem számoltam el.

2012. ápr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem Ifjutitán elszámolta:

[link]

2012. ápr. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
igazad van
2012. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amennyire bonyolultnak látszik elsőre, annyira egyszerű a megoldás. :-)


"Először kerestek egy olyan tereppontot, ahonnan a két fa derékszögben látszott."

Ez azt jelenti, hogy a T pont a két fa távolságának megfelelő szakasz Thalesz körén van.


A többit lásd

[link]


DeeDee

************

2012. ápr. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!