8-as matek? Egyenletmegoldások: 1,13x- (8x+1) + (2x-19) =22 2,2x- (x-3) =5x+7 3,3x- (6x+2) - (2x+1) =x+1

2012. szept. 20. 17:12
 1/2 BKRS ***** válasza:

[link]

Ide begepeled, a baloldali dobozba az egyenletet, a jobboldaliba az ismeretlent,

raklikkelsz, hogy solve es megoldja.


Arra vigyazz, hogy a tizedes vesszo helyett tizedes pontot irj.

2012. szept. 20. 17:29
 2/2 A kérdező kommentje:

Amikor kiírta a kérdést,már tudtam,h félreérthető lesz:)

Nincs tizedesvessző,az azt jelenti,hogy 1.egyenlet.....

az egyenlet :13x-(8x+1)+(2x-19)=22

másik egyenlet:2x-(x-3)=5x+7

harmadik egyenlet:3x-(6x+2)-(2x+1)=x+1

2012. szept. 20. 17:45