Matek házi feladat:Írd le az utolsó számjegyét az alábbi hatványalakoknak, és azt is hogyan számoltad: 2 a 300. on,3 a 100. on,5 a 2012. en,9 a 2000. en,10 a 125. en (hatványalakokba)?

2012. szept. 19. 15:25
 1/2 bongolo ***** válasza:

2^1 = 2

2^2 = 4

2^3 = 8

2^4 = 16

2^5 = 32 utolsó jegye megegyezik a legelsővel.

Innentől az utolsó számjegy ugyanezt a sort fogja adni, vagyis megint 4, 8, 6, majd ujra 2 lesz, stb.


4 hosszú a sorozat. Innen már ugye tudod folytatni?


A többi is hasonlóan alakul.

2012. szept. 19. 16:09
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,így már értem !:)
2012. szept. 19. 16:13