2012. szept. 19. 15:25
1/2 bongolo válasza:
2^1 = 2
2^2 = 4
2^3 = 8
2^4 = 16
2^5 = 32 utolsó jegye megegyezik a legelsővel.
Innentől az utolsó számjegy ugyanezt a sort fogja adni, vagyis megint 4, 8, 6, majd ujra 2 lesz, stb.
4 hosszú a sorozat. Innen már ugye tudod folytatni?
A többi is hasonlóan alakul.
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm,így már értem !:)
2012. szept. 19. 16:13