Peti 12 éves és 3x annyi idős mint az öccse mikor lesz 2x annyi idős mint az öccse?

tudom hogy 16 évesen de nem tudom az egyenletet,lécci írjátok le.
2009. aug. 1. 13:17
 1/8 anonim válasza:

Peti 12 éves

.... akkor az öccse 4 éves

ha az öccse 8lesz, ő akkor lesz 16 éves.


Válasz : 4év múlva :D

én 15 vagyok, kellett 5 perc még leesett XD

2009. aug. 1. 13:24
 2/8 anonim válasza:
Ja :D látom írod h tudod... akkor nem tudom xd
2009. aug. 1. 13:26
 3/8 anonim válasza:
De szerintem ha odaírod hogy 4év múlva, akkor biztos helyes. Szerintem legalább is, ha nem így kéne, akkor nem így lenne feltéve a kérdés, feltételezem én : DDD hanyadikos anyag ez baze? :o
2009. aug. 1. 13:27
 4/8 anonim válasza:

12+x=(12+x):2+8 asszem ez a jó megoldás :DD

L/15

2009. aug. 1. 13:44
 5/8 anonim válasza:

12/3=X/2 tehát 12 úgy viszonyul a 3hoz, mint az X a 2höz. (tudod ezt törtekben kell felírni)

tehát: 12*2=3X, 24=3X, az X=8. Ennyi idős lesz az Öcsike, és mivel a bátyja 2x annyi idős, az 16.

Remélem segítettem. :)

2009. aug. 1. 13:47
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyenlet kell?


Peti 12. Az öccse X.


Most: Peti 12 Öcsi 12/3=4


Valahány (X) év múlva kétszer annyi idős lesz, mint az öccse, ez a valahány év mindkettejük életében ugyanannyi.


12+X = (4+X) x 2


12+X = 8+2X


X = 4


4 év múlva, tehát 16 évesen, amikor is az öccse 8. Értem?

2009. aug. 1. 13:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Peti: 12

Ez háromszorannyi mint az öccse, tehát most az öccse 4.

12+x=(4+x)*2 <---zárójelfelbontás

12+x=8+2x /-x

12=8+x /-8

4=x

4 a helyes válasz és így néz ki az egyenlet :)

15/L

Előzőeket nem nézte, bocs ha leírtam mégegyszer

2009. aug. 1. 13:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Én k_rvára nem értem................bocs:(
2009. aug. 1. 15:41