Egy istállóban annyi ló van, hogy a fele 5-nél több, mint a negyedrésze. Hány ló van az istállóban?


Ezt nem értem.

A válaszokat előre köszönöm.


2011. okt. 4. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Öttel több, nem?


x/4+5=x/2


1/4x=5


X=20


20 ló van az istállóban.


A fele (10) pontosan 5-tel több, mint a negyede (ami 5).

2011. okt. 4. 16:23
 2/3 anonim ***** válasza:

x darab ló van.

Ebből felírod, hogy a fele x per kettő, negyede meg x per 4.

Ha a kevesebbhez hozzáadod az 5-öt, akkor a többet kapod. És már kész is az egyenlet.

2011. okt. 4. 16:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ és, hogy segítettetek.
2011. okt. 4. 16:25