Ezt nem értem.
A válaszokat előre köszönöm.
2011. okt. 4. 16:17
1/3 anonim válasza:
Öttel több, nem?
x/4+5=x/2
1/4x=5
X=20
20 ló van az istállóban.
A fele (10) pontosan 5-tel több, mint a negyede (ami 5).
2/3 anonim válasza:
x darab ló van.
Ebből felírod, hogy a fele x per kettő, negyede meg x per 4.
Ha a kevesebbhez hozzáadod az 5-öt, akkor a többet kapod. És már kész is az egyenlet.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ és, hogy segítettetek.
2011. okt. 4. 16:25