Holnap írunk dogát az n-edik gyökből,hatványokból,törtkitevőjű hatványokból..az utolsót hogyan kell megoldani?..pl. 3*3 az 5/4-en.. ?2012. szept. 17. 18:18
1/6 anonim válasza:
Én szívesen elmagyarázom, de ezt a példát hogy értetted?
Így: (3*3)^(5/4)???
2/6 A kérdező kommentje:
3^2/3 * 3^5/4 = ?
2012. szept. 17. 18:31
3/6 anonim válasza:
Azonos alapon lévő kitevőket, ha szorzás van közte, csak össze kell adni.
Tehát .. =3^(2/3+5/4)=3^(23/12)
4/6 anonim válasza:
Ez pedig egyenlő a 12-edik gyök alatt 3^23 -al
de ennél könnyebbet adnak dolgozatban, h szép eredmény jöjjön ki. Általában
5/6 A kérdező kommentje:
ahha..értem.!! köszönöm szépen,nagyon aranyos vagy!!! :)
2012. szept. 17. 18:46