Holnap írunk dogát az n-edik gyökből,hatványokból,törtkitevőjű hatványokból..az utolsót hogyan kell megoldani?..pl. 3*3 az 5/4-en.. ?

2012. szept. 17. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Én szívesen elmagyarázom, de ezt a példát hogy értetted?

Így: (3*3)^(5/4)???

2012. szept. 17. 18:20
 2/6 A kérdező kommentje:
3^2/3 * 3^5/4 = ?
2012. szept. 17. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Azonos alapon lévő kitevőket, ha szorzás van közte, csak össze kell adni.

Tehát .. =3^(2/3+5/4)=3^(23/12)

2012. szept. 17. 18:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez pedig egyenlő a 12-edik gyök alatt 3^23 -al

de ennél könnyebbet adnak dolgozatban, h szép eredmény jöjjön ki. Általában

2012. szept. 17. 18:43
 5/6 A kérdező kommentje:
ahha..értem.!! köszönöm szépen,nagyon aranyos vagy!!! :)
2012. szept. 17. 18:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Szívesen :-)
2012. szept. 17. 18:49