Faktoriális-t vettük matekon, de egyáltalán nem értem, hogy mi hogy van. Aki érti, elmagyarázná légyszives?

2012. szept. 6. 16:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A faktoriális jele egy felkiáltójel, közvetlenül a szám után. Jelentését példákkal illusztrálnám:

a) három faktoriális = 3! = 3*2*1 = 6

b) öt faktoriális = 5! = 5*4*3*2*1 = 120


Így érthető? :)

2012. szept. 6. 16:38