FIZIKA - elmagyarázná valaki, hogy miért kellett a ARCTG használni?


A feladat magyrul: melyik megmentonek kell nagyobb erot kifejteni a kotelre.


Neme ertem,hogy miert kell arctg haszánálni (nem tudom melyik szogfugvenyt kéne, arctg )

[link]

Lentrol felfele (a bal oldali bábu lejjebb van a fenti magasabban ?!? ezert)


Amit narancsal kijeloltem. Azokhoz a reszekhez tudna valki megjegyzést(magyarazatot) fuzni,hogy miert ugy van...


[link]


[link]


2012. szept. 17. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Szüksége van az ábrán alfával és bétával jelölt szögre.


tg alfa = szemközti befogó/szomszédos befogó.


A rajzról leolvasható a két befogó, ezért tg alfa megvan.

Ebből egy arctg függvénnyel jön ki az alfa.


alfa = arctg (tg alfa)

2012. szept. 17. 16:39
 2/5 A kérdező kommentje:

"A rajzról leolvasható a két befogó, ezért tg alfa megvan."


- mivel meg van akét befogo (alfa részen es a beta szognel is miert nem lehet mind a kettot tg.el kiszamolni?)


Ebből egy arctg függvénnyel jön ki az alfa.


alfa = arctg (tg alfa)

2012. szept. 17. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Így néz ki az egyenlet


tg alfa = 2/2

tg alfa =1


Itt a 'tg alfát' tudom, de én az alfát akarom tudni, ezért a tg alfából az arctg függvénnyel lehet alfát csinálni.

2012. szept. 17. 18:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha meg van adva 1 oldal + 1 szög


akkor a tg függvénnyel ki tudom számolni a másik oldalt.


mert

tg alfa = a/b


Ha b-t nem tudom, akkor b=a/tg alfa


De ha 2 oldal megvan és a szög nincs, akkor nem a tg alfável tudom kiszámolni a szöget, mert azzal csak OLDALT tudok. Hanem az arc tg-vel.

2012. szept. 17. 18:34
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen igy mar erthető,hogy miert használták a arctg.


Tudnál abban segíteni,hogy mikor melyiket használjuk. Ahogy elobb irta ugy ertheto - valami ilyesmi szabalyszerusegekre gondoltam ami ertheto ...



Ezeket talaltam(ha ismert...:


2 oldal + kozbezarszog adott >> cos tetelt hasznaljuk

vagy 3 oldal adott >>


2 oldal + egyikkel szembeni szog >> sin tetelt hasznaljuk



cos,sin,tg,cotg - ezekkel mind csak oldalhosszt tudok kiszámolni ? es szogre pedig a arctg van.

2012. szept. 17. 19:21