ezt matek órán írtuk le és kaptunk hozzá egy csomó házit, de nem értem h h jön ki a végeredmény és a tk-be nem találom azt a részt ami ezt magyarázza el:(
ha tudtok a 10-es matek könyvbe oldalszámot mondani ami ezzel foglalkozik azt is megköszönném!
és a feladat amit el kéne magyarázni:
2012. szept. 9. 11:45
1/2 anonim válasza:
Mozaikos tankönyv 43. oldal Kiemelés a négyzetgyökjel alól.
(Meg persze előzze a négyzetgyökvonás azonosságai:
Szorzatból szabad (összegből nem!!) tényezőnként gyököt vonni:
12=3*4=3*2^2. Kettő a négyzetenből el tudom végezni a gyökvonást =2. Akkor ez már nincs gyökjel alatt.
Második feladatnál fordítva, ha valamit beviszek gyökjel alá, négyzetre kell emelnem, mert ezután őrá is vonatkozik a gyökvonás, így ugyanannyi az értéke.
2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! és az oldalszámot is! :)
2012. szept. 9. 12:35