Ennek a matek feladatnak a magyarázata kellene. Segítene valaki benne?


ezt matek órán írtuk le és kaptunk hozzá egy csomó házit, de nem értem h h jön ki a végeredmény és a tk-be nem találom azt a részt ami ezt magyarázza el:(

ha tudtok a 10-es matek könyvbe oldalszámot mondani ami ezzel foglalkozik azt is megköszönném!

és a feladat amit el kéne magyarázni:

[link]


2012. szept. 9. 11:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Mozaikos tankönyv 43. oldal Kiemelés a négyzetgyökjel alól.

(Meg persze előzze a négyzetgyökvonás azonosságai:

Szorzatból szabad (összegből nem!!) tényezőnként gyököt vonni:

12=3*4=3*2^2. Kettő a négyzetenből el tudom végezni a gyökvonást =2. Akkor ez már nincs gyökjel alatt.

Második feladatnál fordítva, ha valamit beviszek gyökjel alá, négyzetre kell emelnem, mert ezután őrá is vonatkozik a gyökvonás, így ugyanannyi az értéke.

2012. szept. 9. 12:28
 2/2 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! és az oldalszámot is! :)
2012. szept. 9. 12:35